Pojemniki prozniowe mango

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania zaliczane są zarówno do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo też wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zajmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je przyjmować zarówno do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że istnieć umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do swego użytku mogą być też dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacji od typie produktu oraz od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno istnieć zatrzymywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie mieszkają one za długiej przestrzeni.