Kasa fiskalna zabka

Na początek warto dodać co stanowi serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie naprawy prowadzone w terminie gwarancji a po upływie gwarancji, a też niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej odpowiada za wpisy do lektury serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

Kasy fiskalne tarnów sprzedaje swoim konsumentom dodatkowe usługi: szkolenia z zakresu obsługi kas fiskalnych, a też pomoc w odpowiednim zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W porządku potrzebnych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza będące czynności: – ocenia stan plomb kasy też ich współpracę z wpisami w pozycji serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego wersję, współpracę z tekstami w książce kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, szczególnie w charakterze emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty ważnej i modułu fiskalnego co do współprace z dokumentami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zaleceniami przechowuje w pozycji serwisowej.

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny wymaga być przygotowany również wtedy, kiedy użytkownik kasy zawiesił naszą działalność albo z każdej przyczyny zaprzestał rejestrowanie obrotów na kwocie fiskalnej, tylko nie wyrejestrował kasy. 2. W terminie przeglądu technicznego badane są przede każdym te elementy konstrukcyjne kasy, jakie są odpowiedzialne za rejestrowanie zakupów i których nieprawidłowe działanie mogłoby wpłynąć na niskie wyliczanie podatków. Tak dlatego w okresie przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które kierują na działanie kasy, ani jeszcze nie sprawdza, lub pozostałe czynniki urządzenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, użytkownik może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i wymianę uszkodzonych elementów, ale będą więc pracy wykonywane poza przeglądem technicznym.